Május 13-án, vasárnap délután 17 órától az Ady E. utcában fogadják fiaink a Bicske csapatát. Menjünk ki minél többen drukkolni!

ESMTK - Viadukt (Biatorbágy) SE 1 - 1 (1 - 1)

Pesterzsébet, Ady Endre utca, 180 néző.       Vezette: Szücs L. (Makk P., Viniczai B.).

Erzsébeti SMTK: Varga Zs. – Vojtekovszki, Pintér D., Soós I., Pinkóczi – Kazi, Áder, Puskás G. (Nagy R. 58. p.) – Szakolczai-Sándor (Frohner 83. p.), Vörös D., Szabó G.

Vezetőedző: Turi Zoltán.

Viadukt SE: Retezi – Király (Királyvári a szünetben), Pozder, Juhár, Fekecs  – Mérey, Balló (Gálvölgyi 66. p.), Szép, Varga D. – Novák (Bita 58. p.), Dallos.

Vezetőedző: Vincze Gábor.

Góllövők: Vörös D. 39. p. ill. Varga D. 12. p.

Sárga lap: Pintér D. 20. p., Szabó G. 28. p., Vojtekovszki Á. 48. p., Pinkóczi K. 55. p. ill. Dallos D. 38. p., Juhár T.  57. p., Gálvölgyi M. 76. p.

Kissé idegesen kezdte együttesünk a mérkőzést, amit nyílván fokozott az is, hogy két játékosunk (Bonica és Nemes) eltiltásuk miatt nem lehetett ott a csapatban.

Az idegeskedés aztán hamarosan hibát szült.

12. perc: A vendégek támadásának végén jobb oldalról beadták a labdát, mely átszállt a rövidre helyezkedő Varga felett, és gyakorlatilag Varga D. közreműködésével beesett a kapunk jobb oldalába. 0 – 1

A 30. perc tájáig még ellenfelünk volt aktívabb – helyzet nélkül – ám ezután feljöttek a mieink, amit 2 kihagyott helyzet is igazolt, bár igaz, hogy az egyik esetben Retezi védett nagyot.

39. perc: Szép támadásunk futott a baloldalon, majd Szakolczai-Sándor betört a büntetőterületre – visszarántani se tudták – belőtte a kapu elé a labdát és a jobbról érkező Vörös Dávid a kapu baloldalába bombázott. 1 – 1

A félidő hátralévő részében tovább támadott csapatunk, több gól azonban már nem esett.

A második játékrészt megint álmosan kezdtük, majd jó ideig így is folytattuk.

48. perc: Szabadrúgáshoz jutott a Viadukt. A 23 méteres félmagas lövést Varga Zs. – jóvátéve a gól előtti hibáját – óriási bravúrral ütötte ki a jobbkapufánál.

A 70. perc után – miután ellenfelünk fáradni látszott – újra átvettük a játék irányítását, Szakolczai-Sándor nagy lövését védte a vendégek kapusa, majd Szabó Gabi kétszer is óriási helyzetben durrantott mellé (igaz mindkétszer lest jelzett a játékvezető), majd kimaradt a meccslabda is.

85. perc: Formás támadásunk végén Szakolczai-Sándor egyedül vihette kapura a labdát a baloldalon, míg középen teljesen egyedül az üres kapuval szemben érkezett Szabó G. is. Szakolczai-Sándor ahelyett, hogy középre adott volna, átemelte a kapuson a labdát, ám túl hosszan, így az az alapvonalon kívülre került, így 3 helyett be kellett érnünk 1 ponttal.

Megszakadt szép tavaszi, hazai sorozatunk, így a múlt héten lefaragott hátrány az Érddel szemben 8 pontra nőtt.

Gázművek MTE - Erzsébeti Spartacus MTK 0 - 2 (0 - 0)

Sújtás utca, 100 néző.                                Vezette: Antal Sz. (Bánki Gy., Ádám M.).

Gázművek MTE: Kovács L. – Nagy A., Cserti, Katona, Sontra (Németh I. 76. p.) - Kolena, Árpád P., Kafer, Völgyes - Bednárik, Kemenár.

Vezetőedző: Farkas István Péter.

ERZSÉBETI SMTK:
Varga Zs. – Soós, Pintér D., Nemes, Pinkóczi – Kazi (Nagy D. 75. p.), Nagy R. (Frohner 59. p.), Puskás - Szakolczai-Sándor, Vörös D., Szabó G.

Góllövők: Szabó Gábor 54. p., Szakolczai-Sándor Balázs 57. p.

Sárga lap: Kemenár 88. p. ill. Nemes 72. p.

54. PERC: KAZI ZORÁN NAGYSZERŰ ÁTADÁSA UTÁN SZABÓ GÁBOR A KIJÖVŐ KAPUS FÖLÖTT, 17-M-RŐL, BALLAL ÉLES SZÖGBŐL A BAL ALSÓ SAROKBA EMELT. 0 - 1

57. PERC
: PUSKÁS GÁBOR GYORS BEDOBÁSA UTÁN SZABÓ GÁBOR ÖNZETLENÜL SZAKOLCZAI-SÁNDOR BALÁZS ELÉ PASZOLT, AKI KILÉPETT A VÉDŐK KÖZÜL ÉS 12-M-RŐL, BALLAL A JOBB ALSÓ SAROKBA LŐTT. 0 - 2